Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/dreambitches.org/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Ubezpieczenie wkładu własnego podczas wynajmu samochodu - Serwis informacyjny

Najem krótkoterminowy samochodu najczęściej wiąże się z wyjazdami wakacyjnymi lub też krótkimi delegacjami. W obu przypadkach warto przyjrzeć się ofertom wypożyczalni i wybrać opcję, która najbardziej dopasowana jest do naszych potrzeb. Warto wiedzieć, że możliwe jest ubezpieczenie wkładu własnego podczas najmu samochodu. Czym w tym przypadku jest wkład własny? I jak działa ubezpieczenie?

Ubezpieczenie wkładu własnego – najem samochodu

Wypożyczalnie samochodowe cieszą się z roku na rok coraz wyższymi obrotami – wynika to z faktu, że podróżujemy więcej, nierzadko wybierając samolot czy pociąg. Kiedy na miejscu docelowym chcemy pozwiedzać, najczęściej decydujemy się właśnie na wynajem samochodu. Podczas podpisywania umowy najmu samochodu na krótki czas warto dopytać o szczegóły – wypożyczalnie mogą mieć różna politykę związaną z udostępnianiem swoich samochodów. W jednej wypożyczalni prowadzić będą mogły osoby, które skończyły 18 lat i posiadają odpowiednie kwalifikacje, w innych wiek ten będzie wyższy. Wynajmując samochód, konieczne jest podpisanie stosownej, czasowej umowy, w której zawarta jest informacja o wkładzie własnym. Jest to zwrotna kaucja, która ma amortyzować koszty ewentualnych szkód wyrządzonych przez nas. Ubezpieczenie wkładu własnego to forma zabezpieczenia naszych interesów.

Ubezpieczenie wkładu własnego coraz częstsze!

Ile może wynosić wkład własny? Koszty są różne, zalezą od marki i wieku samochodu. W razie uszkodzenia kaucja przepada. Stąd właśnie pomysł na ubezpieczenie wkładu własnego – opcja ta proponowana jest przez większość wypożyczalni i zwiększa koszt najmu o kilkadziesiąt złotych. W przypadku kolizji czy zarysowania samochodu nasza kaucja jest oddawana nam w całości dzięki ubezpieczeniu.

Comments are closed.

https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/26531-dlaczego-musimy-miec-ubezpieczenie-samochodu opa2016.org zobacz wiecje