Są takie miejsca na ciele, w których tkanka tłuszczowa lubi się odkładać. Do takich obszarów należy m.in. brzuch. Co więcej, jest to partia ciała wyjątkowo oporna na dietę i ćwiczenia. Aby wysmuklić i wymodelować talię, warto podejść do tego wielowymiarowo i połączyć zdrowy styl życia z modelowaniem sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej. Podpowiadamy, jakie zabiegi mogą pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha.

Dlaczego nie mogę pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha?

Brzuch to jedno z najbardziej problematycznych miejsc dla osób odchudzających się i chcących wyrzeźbić sylwetkę. Oczywiście obecność tłuszczu w okolicy brzucha jest jak najbardziej naturalna, jednak problem stanowi tzw. oponka, która często tworzy się w tym miejscu. Nadmiar tkanki tłuszczowej w tym obszarze może być wywołany nie tylko złą dietą czy brakiem aktywności fizycznej, ale też różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, np. nadmiernym wydzielaniem hormonu stresu (kortyzolu). Niestety regularne wykonywanie ćwiczeń na brzuch może okazać się niewystarczające, żeby wyszczuplić ten obszar ciała.  Należy dodatkowo zadbać o zdrową, pełną witamin dietę, pozbawioną produktów wysokoprzetworzonych i alkoholu. Pomocne są też zabiegi modelowania sylwetki polecane przez specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie. Poniżej przedstawiamy kilka z nich. Koncentrują się one właśnie na redukcji tkanki tłuszczowej.

Jakie zabiegi mogą pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej?

Kriolipoliza

Metoda nazywana inaczej wymrażaniem tkanki tłuszczowej. Procedura polega na uchwyceniu, za pomocą specjalnej głowicy, fałdu skórnego i chłodzeniu go do bardzo niskiej temperatury rzędu -8°C. Kriolipoliza działa tylko na komórki tłuszczowe, powodując ich stopniowe obumieranie. Temperatura zastosowana podczas zabiegu jest obojętna dla skóry – nie trzeba więc obawiać się odmrożenia. Przez kolejne tygodnie po kriolipolizie uszkodzone komórki tłuszczowe są stopniowo usuwane z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego. Pełne efekty terapii pojawiają się w ciągu 3 miesięcy. Procedura nie wymaga powtarzania, chociaż w niektórych przypadkach stosuje się serię zabiegów.

Lipoliza iniekcyjna

Zabieg iniekcyjny to kolejny sposób na niechirurgiczne pozbycie się zbędnych komórek tłuszczowych. Tym razem czynnikiem redukującym tkankę tłuszczową z brzucha są odpowiednie substancje chemiczne wstrzykiwane pod skórę. Są one bezpieczne dla organizmu, ale bezwzględne dla tłuszczu. Najczęściej stosuje się preparaty na bazie fosfatydylocholiny, czyli fosfolipidu pozyskiwanego z nasion soi. Podskórny tłuszcz pod wpływem tej substancji ulega rozpadowi, a następnie usuwany jest samodzielnie przez organizm. W miejscu iniekcji powstaje kontrolowany stan zapalny, który stopniowo mija, a wraz z nim pojawiają się efekty w postaci szczuplejszej talii.

Lipoliza laserowa

Podobny mechanizm, lecz przy użyciu innej technologii, można uzyskać podczas lipolizy laserowej. Zabieg ten polega na zastosowaniu specjalnego lasera o wysokim powinowactwie do komórek tłuszczowych, który wywołuje w tkance zjawisko lipolizy, czyli rozpuszczania komórek tłuszczowych. Zaletą tej metody jest dodatkowe oddziaływanie na kondycję skóry. Laser pobudza bowiem wytwarzanie włókien kolagenowych, dzięki czemu doskonale ujędrnia tkankę. Efektem jest więc nie tylko wyszczuplenie brzucha, ale też jego delikatny lifting. W tym przypadku wykonuje się serię zabiegów dla uzyskania pożądanych rezultatów.

W razie innych pytań skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/

 

Comments are closed.