Świnoujście to miasto, które warto odwiedzić. Znajduje się w krainie 44 wysp, z których zamieszkane są tylko trzy: Karsibór, Uznam i Wolin. Na wyspach tych działa doskonale rozwinięta gospodarka turystyczna i wodna. Świnoujście to także uzdrowisko słynące z okładów zdrowotnych z błota i tężni solankowych.

Baza noclegowa

Jak przystało na miasto dobrze rozwinięte turystycznie, w Świnoujściu jest wiele hoteli, moteli i pensjonatów oraz pokoi gościnnych. Są również domki letniskowe z łazienkami i aneksami kuchennymi. W korzystnych cenach, można je zarezerwować przez internet na dłuższy albo krótszy okres czasu. Idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla rodzin, które cenią sobie spokój i prywatność, są apartamenty.Apartamenty Świnoujście gwarantują światowe standardy. Urządzone kompleksowo, wyposażone w niezbędny dla każdej rodziny sprzęt AGD.W apartamentach Świnoujście można odpocząć nie tylko wewnątrz, ale również na dużych słonecznych balkonach.Położenie apartamentów Świnoujście jest przeważnie bardzo korzystne. Znajdują się bowiem one niedaleko centrum miasta, w spokojnych dzielnicach, gdzie jest dużo zieleni. Apartamenty Świnoujście mają w pobliżu place zabaw dla dzieci, parkingi i wiele innych atrakcji.

Atrakcje turystyczne Świnoujścia

Miasto to posiada wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Jest to przede wszystkim plaża, największa na naszym wybrzeżu. Dodatkowym bonusem jest Morze Bałtyckie, wyjątkowo ciepłe w tym miejscu. Latarnia morska, promenada, port, Oceanarium i inne liczne zabytki trzeba koniecznie zobaczyć. Wypoczynkowi sprzyja dobry klimat i czyste powietrze.

Wiatrak Stawa Młyny to nie tylko symbol miasta. To także symbol nawigacyjny dla marynarzy.

Promenada ma 12 km. Zaczyna się w dzielnicy uzdrowiskowej miasta, a kończy przy granicy z Niemcami. Na długim deptaku są liczne sklepy, restauracje, kasyna, kawiarnie, fontanna i muszla koncertowa.

Na wyspie Karsibór znajduje się basen U-botów, który jest atrakcją dla wędkarzy.

Komunikacja w mieście

Najpopularniejszą metodą przemieszczania się są promy. Promem można dopłynąć również do krajów skandynawskich, albo do Niemiec. Można wypożyczyć skutery wodne lub udać się w rejs jednym ze statków zacumowanych w porcie.Na każdego zmęczonego zwiedzaniem turystę czeka dużo kawiarni i restauracji, w których można zjeść potrawy będące połączeniem wielu kuchni z różnych regionów Polski, a nawet pozostałości po osadnikach niemieckich. Do ciekawszych potraw należą: paszteciki gwdowskie z kapustą i grzyby marynowane z szyszką.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://apartamenty-bryza.pl/apartamenty/jedno-pokojowee.

Comments are closed.