Współczesne okna antywłamaniowe są w stanie poradzić sobie z nieproszonymi osobami w domu. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model, aby móc cieszyć się ich funkcjonalnością. Na co należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup takiej stolarki okiennej?

Czy stolarkę okienną można sforsować?

Tak, okna antywłamaniowe mają dobre zabezpieczenia. Tak, został w nich zastosowany specjalny system o podwyższonej odporności. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że żadne okna (nawet te pancerne, jeżeli są one dostępne) nie dają 100% gwarancji, jeżeli chodzi o nieproszonych gości. Tak naprawdę to jeden z czynników, który może zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Wszystko bowiem zależne jest od tego, z jak bardzo zaawansowanym rabusiem ma się do czynienia. Ci najlepsi są w stanie poradzić sobie ze wszystkim – również z antywłamaniowymi zabezpieczeniami w oknach. Trzeba pomyśleć o tym, aby tego rodzaju stolarkę okienną połączyć z innymi elementami zabezpieczeniowymi, np. systemem monitoringowym.

Certyfikowane okna antywłamaniowe

Jeżeli ktoś już faktycznie bierze takie okna pod uwagę, to powinien zwrócić uwagę na ich certyfikat. Dlaczego? Ponieważ jest on znakiem tego, że faktycznie został w nich zastosowany specjalny poziom bezpieczeństwa. Certyfikat odpowiada za wszystkie elementy, jakie zostały użyte w przypadku konstrukcji okna. W końcu na funkcję antywłamaniową wpływa całość, a nie tylko poszczególne elementy. Tego rodzaju okna jak najbardziej warto zainstalować w domach i w mieszkaniach. 

Comments are closed.