Corocznie ogromna grupa Polaków szuka swojego szczęścia za zachodnią granicą. Niemiecki rynek pracy kusi wysokimi zarobkami i dodatkami pozwalającymi wieść godne, spokojne życie na satysfakcjonującym poziomie. Część osób idzie o krok dalej i rzuca pracę na etacie, aby założyć własną firmę. Jednak rozpoczęcie pracy na własny rachunek poza ojczyzną nie jest łatwe. Problemem dla niedoświadczonych osób może okazać się księgowość niemiecka (Gewerbe). Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak ułatwić sobie pierwsze kroku na niemieckim rynku!

Kto może założyć własną firmę w Niemczech?

Aby założyć własną firmę na terenie Niemiec, nie trzeba spełnić specjalnych, rygorystycznych wymogów. Swoim sił w roli przedsiębiorcy może spróbować każda osoba, która ukończyła 18. rok życia. Ponadto, konieczne jest posiadanie stałego meldunku na terenie tego kraju. W niektórych branżach konieczne będzie przedstawienie uprawnień do wykonywania konkretnych czynności.

Księgowość niemiecka Gewerbe w Polsce – biurokracja nie musi być problemem! 

Rozpoczęcie działalności na własny rachunek wiąże się z koniecznością wizyt w urzędach i prowadzeniem księgowości. Blokada językowa uniemożliwia Ci swobodną komunikację z urzędnikami? Gubisz się w zawiłych przepisach? Księgowość niemiecka (Gewerbe) nie musi przysparzać tak wielu trudności. Okazuje się, że na polskim rynku działają firmy zajmujące się skomplikowanymi procedurami i pomocą w procesie zakładania firmy za granicą. Polscy pracownicy znający niemieckie prawo od podszewki pomogą Ci między innymi w rejestracji własnej działalności gospodarczej na terenie Niemiec,  wypełnianiu niezbędnych wniosków, prowadzeniu pełnej księgowości firmy i  będą pośredniczyć w kontaktach z niemieckimi urzędami.

 

 

Comments are closed.