Wizyta gości to miły czas, który spędzić możemy na rozmowach, wspomnieniach. Podejmując bliskich, warto pomyśleć o drobnych przekąskach na stole, które pozwolą na zaspokojenie głodu. Podawane przekąski mogą być również dodatkiem do serwowanych win. Jakie dania przygotować, gdy goście są w drodze?

Sałatki na domowych stołach

Sałatki to żelazny klasyk podczas spotkań rodzinnych, uroczystości czy też przyjęć w gronie znajomych. Szukając nietuzinkowych przepisów, aby pozytywnie zaskoczyć biesiadników, warto wykorzystać sałatki śródziemnomorskie. Sałatka cypryjska z serem halloumi łączy łagodny smak delikatnego, grillowanego sera, jak również pomarańczy, kurczaka oraz pomidorków koktajlowych. Taka sałatka z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom lekkich dań. Warto pamiętać, że sałatka ta może być przygotowana w wersji wegetariańskiej – wystarczy nie dodawać do niej kurczaka. Wśród popularnych sałatek wymienia się również sałatki inspirowane greckim klimatem – znaleźć w nich można sałatę, oliwki, ser feta oraz pomidory i paprykę. Całość można polać oliwą lub też podawać z sosem tzatziki.

A może grill?

Podejmowanie gości na grillu to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu. Decydując się na przygotowanie grillowanych potraw, przede wszystkim warto zastanowić się, co jedzą nasi goście i czy są wśród nich wegetarianie. Jeśli tak – poza klasycznymi kiełbaskami oraz karczkami – warto również przygotować smaczne szaszłyki warzywne, kolby kukurydzy, które zostaną zgrillowane. Niebanalnym pomysłem jest także pokrojenie bakłażana na talarki, posmarowanie go oliwą i położenie na ruszcie na kilka minut. Takie warzywne smakołyki z pewnością przypadną do gustu wszystkim biesiadnikom. Pamiętajmy też o tym, by na stole znalazła się odpowiednia ilość napojów: soków, wody mineralnej.

 

 

Comments are closed.