Drukarki są jednymi z najbardziej niezbędnych na co dzień urządzeń, które mają liczne zastosowania w domu i w firmie. Chociaż najpopularniejsze są urządzenia atramentowe, wiele osób ceni sobie drukarki laserowe, które zapewniają dużą liczbę wydrukowanych na jednym tonerze stron i szybki druk. Czy kupować jednak oryginalne tonery do drukarek, czy zamienniki?

Tonery oryginalne – jakie są ich zalety i wady?

Wiele osób zastanawia się, czy w ogóle warto interesować się tonerami oryginalnymi, gdyż to właśnie zamienniki cieszą się w Polsce najwyższą popularnością. Oryginalne tonery do drukarek posiadają wiele zalet, a do największych należy najwyższa możliwa w przypadku danego urządzenia jakość druku. Każde urządzenie posiada swoje z góry określone parametry, a toner oryginalny zapewnia najwyższą kompatybilność z danym modelem.

Oryginalne tonery do drukarek również nie będą źródłem problemów, a ich użytkowanie nie będzie wiązało się z utratą gwarancji. Pomimo tego posiadają one jednak dwie wady, które często zniechęcają konsumentów do ich zakupu. Przede wszystkim są one drogie, chociaż cena tonera zależy też od modelu urządzenia i przed zakupem drukarki powinno się zawsze zorientować, ile kosztują oryginalne tonery do drukarek dla danego modelu.

Drugą wadą oryginalnych produktów jest często o wiele mniejsza ilość stron, którą można wydrukować na jednej kasetce. Nawet w przypadku zbliżonych cen oryginału i zamiennika, ten pierwszy umożliwia często wydrukowanie 2-3 tysięcy stron, podczas gdy zamiennik daje możliwość wydrukowania 6 tysięcy stron.

Zalety i wady zamienników

Jak wspomniano powyżej, zamienniki są często o wiele tańsze i wydajniejsze od tonerów oryginalnych. Ich zakup jednak wiąże się z ryzykiem utraty gwarancji na dane urządzenie. Wielu producentów przyjmie urządzenie po awarii tylko wtedy, gdy używane w nim były wyłącznie oryginalne tonery.

Z tego powodu wiele osób z nowszymi urządzeniami, których okres gwarancyjny jeszcze się nie skończył, preferuje kupować zdecydowanie droższe oryginalne tonery, podczas gdy zamienniki kupują przede wszystkim osoby, których urządzenia nie są już objęte gwarancją.

Użycie zamiennika wiązać się może też czasami z gorszej jakości wydrukiem, a kiepskiej jakości toner będzie się po prostu łatwo ścierał z kartki, co jest niedopuszczalne.

Zdarzają się jednak zamienniki dobrych firm je oferujących, których jakość i bezpieczeństwo są wysokie, jednak zdarza się, że są one niewiele tańsze od oryginalnych tonerów do drukarek. Tonery dobre i jednocześnie zdecydowanie tańsze od oryginalnych bardzo ciężko jest kupić.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl.

Comments are closed.

https://inveno.com.pl/worki-pod-oczami-dlaczego-powstaja-i-jak-sie-ich-pozbyc/ https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://beesafe.pl/porady/niewazny-dowod-osobisty/