Nowoczesny taras to miejsce, gdzie relaksujemy się, podejmujemy naszych gości, pracujemy. Jak zaaranżować taras zadaszony, aby miejsce to mogło służyć na wiele sposobów i być prawdziwie funkcjonalne? Wśród licznych propozycji producentów warto wybrać przede wszystkim odpowiednią pergolę tarasową oraz wygodne meble. Na co zwracać uwagę?

Taras zadaszony z meblami

Zaprojektowanie przestrzeni takie jak taras zadaszony nie sprawi wiele problemów – podstawą jest jednak wybranie odpowiedniej pergoli, która pozwoli skutecznie ochronić nas przed promieniami słonecznymi czy deszczem. Nowoczesne pergole zaskoczą nas pod wieloma względami: ich konstrukcja jest lekka, montaż prosty, a ich wygląd podniesie estetykę miejsca wypoczynkowego. Nowoczesna pergola na taras zadaszony wznoszona jest z elementów modułowych, wykonanych z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Ten materiał nie odkształca się, jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i korozją. Na szczycie pergoli znajduje się dach wykonany z ruchomych listew. Pozycja listew może być regulowana i dopasowana do naszych potrzeb – to my decydujemy o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Listwy w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że dach staje się wodoszczelny i chroni nas przed niespodziewanym deszczem. Dach pergoli nie nagrzewa się, przez co w jej cieniu panuje przyjemny chłód. 

Taras zadaszony – jakie meble wybrać?

Wypoczynek na tarasie umożliwią wygodne meble – producenci mają dla nas dzisiaj wiele interesujących propozycji, w tym nowoczesne komplety mebli technorattanowych. Lekkie i trwałe meble z technorattanu są chętnie wykorzystywane nie tylko w przestrzeniach prywatnych, ale też w hotelowych strefach wypoczynkowych czy w ogródkach restauracyjnych. Meble takie skutecznie zabezpieczono przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Comments are closed.

https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://inveno.com.pl/worki-pod-oczami-dlaczego-powstaja-i-jak-sie-ich-pozbyc/ https://beesafe.pl/porady/gdzie-wyrzucic-opony/