Szukając ciekawej dyscypliny sportu dla siebie warto rozważyć jazdę konną – dzisiaj liczne szkółki jeździeckie oraz stadniny proponują interesujące zajęcia dla osób w każdym wieku, a dodatkowo cena jest bardzo atrakcyjna. Jazda konna to świetny sport dla osób pragnących nie tylko dbać o własne zdrowie, ale też spędzać więcej czasu bliżej natury. Jak przygotować się do pierwszych jazd?

Gdzie zapisać się na naukę jazdy konnej?

Jak szukać stadniny oferującej naukę jazdy konnej? Możliwości jest sporo, istotne jest jednak, aby skupić się na najbliższej okolicy, aby dojazdy nie były uciążliwe. Stadniny proponują naukę jazdy z doświadczonymi i posiadającymi uprawnienia instruktorami – nie ma znaczenia nasz wiek: naukę możemy rozpocząć praktycznie w każdym momencie życia. Podczas pierwszych jazd dowiemy się, jak czyścić konia, jak prawidłowo go siodłać i jak przygotować do aktywności. Po kilku pierwszych godzinach nauki będziemy już czuć się pewnie w siodle i uczyć kolejnych technik jazdy.

Jak ubrać się na lekcje jazdy konnej?

Jazda konna wymaga od nas odpowiedniego ubioru i elementów wyposażenia – podkreślają znawcy i instruktorzy. Elementem obowiązkowym jest kask, który pozwoli na ochronienie naszej głowy w razie upadku z konia. Kaski tworzone są z tworzyw syntetycznych, są odporne na odkształcenia. Niewielki daszek ochroni nasze oczy przed silnym słońcem. Warto również zaopatrzyć się w spodnie do jazdy konnej – wygodne bryczesy zapewnią komfort, nie będą krępować ruchów. Bryczesy tworzone są z tkanin o podwyższonej odporności na ścieranie, a dodatkowo pozwalają na wentylowanie skóry. Oznacza to, że nawet podczas ciepłego dnia spodnie będą odprowadzać wilgoć. Spodnie jeździeckie dostępne są w szerokim wachlarzu kolorów – warto znaleźć model dopasowany do naszych potrzeb i gustu.

Comments are closed.