Kuchnia w stylu skandynawskim to jedna z najciekawszych propozycji. W wielu aranżacjach można spotkać zestaw mebli kuchennych w tym stylu, który pomaga również zachować ergonomiczne zasady w takim pomieszczeniu. Jakie są główne cechy takiego stylu?

Kuchnia w stylu skandynawskim

Zanim wstawimy zestaw mebli kuchennych przyjrzyjmy się na co dokładnie należy uważać, jeżeli chcemy postawić na styl skandynawski. Prostota i oszczędność – to dwie główne cechy, jakie przeważają w tym stylu. To, co wyróżnia ten styl to jasność – chociaż nie wyklucza ona do końca obecności ciemnych tonacji kolorystycznych. Jeżeli chodzi o oszczędność, to przeważa tu zdecydowanie minimalna ilość sprzętów kuchennych. Obecne jest tylko to, co jest naprawdę potrzebne, a reszta została pochowana do szafki, aby nie tworzyć niepotrzebnego chaosu na blatach kuchennych. W kuchni w stylu skandynawskim często można spotkać drewno i cegłę, które sprawiają, że wnętrze staje się jeszcze bardziej ciekawe.

Nie tylko zestaw mebli kuchennych

Co będzie nam potrzebne oprócz mebli kuchennych? Dodatki. Przy czym, jeżeli chodzi o takie wnętrza, to muszą być to praktyczne dodatki, które można wykorzystać w jakikolwiek sposób. Mowa jest tutaj chociażby o prostych wieszakach, dzięki którym będzie można powiesić ręczniki. Koszyki z wiklinowych materiałów, które pomagają uporządkować przyprawy, czy też metalowe i szklane pojemniki na cukier. Warto pozwolić sobie także na wiszące półki, które zostaną wykonane z surowego, naturalnego drewna. 

Comments are closed.