Wysoki odsetek rozwodów w Polsce nie tylko martwi, ale też jest zagadnieniem badanym przez socjologów. Co sprawia, że pary o niskim stażu małżeńskim tak często podejmują decyzje o rozwodzie? Jakie mogą być tego konsekwencje? Czy uzyskanie rozwodu w Polsce jest łatwe? Czy warto zatrudnić adwokata?

Jak rozwody widzą sami rozwodnicy?

Współcześnie o rozwodach mówi się inaczej niż dawniej – jeszcze kilkanaście lat temu osoby rozwodzące się mogły czuć się wyobcowane i wytykane palcami. Dzisiaj wiele mówi się o samych powodach rozwodów, które uświadamiają, jak wiele złego może dziać się w życiu dwojga ludzi – dotykają ich zdrady, ale również przemoc psychiczna czy fizyczna. Rozwodnicy sami przyznają, że decyzja o rozwodzie dojrzewała długo, jednak po zakończeniu sprawy czuli oni ulgę. Rozwód dla wielu osób to nowy początek oraz możliwość ponownego ułożenia sobie życia z innym partnerem, tworząc szczęśliwszy i zdrowszy związek. Warto mieć na uwadze, że sam rozwód dotyka nie tylko dwójkę ludzi – jego efekty wpływają także na dzieci pary, najbliższą rodzinę oraz osoby znajome.

Czy konieczne jest rozwodzenie się z adwokatem u boku?

Na zatrudnienie adwokata decyduje się coraz więcej osób, które przygotowują się do rozwodu – mówią pracownicy kancelarii adwokat-katowice.pl. Najważniejszym powodem zatrudnienia specjalisty jest chęć skorzystania z szerokiej wiedzy oraz doświadczenia. Adwokaci nie tylko reprezentują nas w sądzie, ale też piszą w naszym imieniu wnioski i pisma, które uwzględniane są w toku sprawy. Adwokat ma za zadanie chronić swoich klientów przed podejmowaniem kroków, które mogą negatywnie wpłynąć na jego sytuację prawną. Zatrudniając adwokata, należy pamiętać, że jego pierwszym zadaniem będzie dokładne zapoznanie się z daną sprawą i bezstronna ocena.

 

 

Comments are closed.