Bezpieczeństwo na polskich drogach to wypadkowa wielu czynników: zarówno rozsądnego zachowania kierowców, jak i odpowiednio przygotowanej nawierzchni. Niestety, stan polskich dróg w wielu miejscach pozostawia wiele do życzenia. Rozwiązaniem tego problemu są remonty i naprawy, które przeprowadzane są od wiosny do późnej jesieni.
Zabezpieczenie drogi na czas remontu
Drogi remontowane są z wielu powodów – główna przyczyną są oczywiście dziury, które powstają głównie po zimie, ale też koleiny, osuwiska. Podczas przygotowania remontu określany jest stopień zniszczenia nawierzchni oraz decyduje o tym, czy konieczne jest zerwanie całego odcinka asfaltu. Niezwykle ważnym zagadnieniem jest decyzja o tym, czy droga ma zostać zamknięta, czy możliwe jest wytyczenie alternatywnego toru jazdy, np. na pasie awaryjnym.
Podstawy drogowe – jak są tworzone i kiedy są wykorzystywane?
Gumowe podstawy drogowe to niezbędnik podczas wszelkich prac remontowych na drogach, ale też element chętnie wykorzystywany podczas eventów, odgradzania przestrzeni na parkingach, lotniskach. Podstawy takie tworzone są w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. W ten sposób nie tylko daje się im drugie życie, ale też znacznie skuteczniej chroni środowisko naturalne. Jednymi z najchętniej wybieranych podstaw drogowych są podstawy Nicrobase, dostępne w dwóch wariantach: 20 i 30 kg. Podstawy te posiadają modułową budowę – oznacza to, że podstawy można łączyć ze sobą, tworząc szerszą i stabilną podporę dla np. dużych tablic informacyjnych. Łączenie nie wymaga żadnych klejów czy złączek. Uniwersalne otwory montażowe pozwalają na mocowanie na podstawach drogowych wszystkich typów znaków drogowych, słupków ostrzegawczych czy tablic informacyjnych. Atutem jest również fakt, że podstawy są wysoce odporne zarówno na zmienne warunki atmosferyczne, jak i na najechanie samochodu.
Kiedy podstawy drogowe są niezbędne?
Podstawy drogowe pozwolą na wygradzanie wzdłuż jezdni powierzchni wyłączonej z ruchu – to niezbędny element podczas remontów dróg. Podstawy z zamontowanymi słupkami ostrzegawczymi wyznaczają nowy przebieg toru jazdy, ale też oddzielają pasy ruchu od siebie. Podstawy drogowe podłużą też do ustawienia znaków ostrzegawczych w miejscu poprzedzającym remont o kilkaset metrów, co pozwoli kierowcom na zmniejszenie prędkości i zorientowanie się w zmianach na drodze. Podstawy posłużą również do mocowania tablic informacyjnych, również tych wielkogabarytowych.
Comments are closed.