Groźne wypadki zagrażające zdrowiu i życiu Twojego dziecka mogą przytrafić się wszędzie – kiedy pociecha będzie przebywała w szkole, beztrosko bawiła się  z kolegami na placu zabaw, wyjedzie na wakacyjny obóz… Nie możesz ochronić swojej pociechy przed niebezpiecznymi zdarzeniami losowymi. Możesz jednak zatroszczyć się o zminimalizowanie ich skutków poprzez wykupienie ubezpieczenia. Czym charakteryzuje się NNW szkolne? Sprawdź!

Przezorny zawsze ubezpieczony… NNW szkolne dla starszych i młodszych dzieci

 NNW szkolne jest polisą chroniącą dzieci i nastolatków nie tylko podczas zajęć w szkole, ale również wtedy, kiedy przebywają poza placówką. Polisa gwarantuje opiekunom sprawną pomoc finansową w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, którego następstwem jest trwałe uszkodzenie ciała lub długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Rodzice otrzymają również środki finansowe, jeśli ich dziecko w wypadku poniesie śmierć.  

Koszty ubezpieczenia szkolnego nie są wysokie. Wysokość składki uzależniona jest od oferty danego towarzystwa i wybranego wariantu. Koszt ubezpieczenia zazwyczaj wynosi kilkadziesiąt złotych na rok. 

NNW szkolne – podstawowe zasady

Ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków nie jest obowiązkowe. Pamiętaj jednak, że rezygnacja z polisy oznacza brak zewnętrznego wsparcia finansowego w trudnej sytuacji. Umowę z ubezpieczycielem możesz zawrzeć na dwa sposoby – indywidualnie lub poprzez placówkę (zbiorowo). Wybierając ubezpieczenie indywidualne, możesz poszerzyć podstawowy wariant o dodatkowe świadczenia. Umowa z ubezpieczycielem zawierana jest na rok. Oznacza to, że polisa chroni dziecko również w okresie wakacyjnym.

Comments are closed.

.pl dopediu.com live url