Kuchnia w kształcie litery L daje ogrom możliwości. Tego rodzaju pomieszczenie ma swoje zalety, ale bądźmy uczciwi i przyznajmy, że ma swoje wady. Warto sobie zdać z nich sprawę (z zalety również), jeżeli jesteśmy dopiero na etapie urządzania swojej kuchni od podstaw.

Co daje nam kuchnia w kształcie litery L?

Tego typu układ kuchenny pozwala w sposób ergonomiczny zaplanować całe pomieszczenie. W szczególności, jeżeli jest ono bardzo mocno ograniczone powierzchniowo. Dodatkowo ten układ pozwala na optymalne zaplanowanie tzw.trójkąta roboczego, który jest konieczny, jeżeli chcemy być pewni tego, że praca w kuchni nie będzie sprawiać nam żadnego problemu. W takich kuchniach można zastosować nowoczesne szafki narożne, które są bardzo pojemne, wykorzystujące nowoczesną technologię. Kształt litery L doskonale pasuje do wielu współczesnych aranżacji kuchennych. Jest to doskonała alternatywa dla tych osób, które nie mogą zmieścić dwóch rzędów szafek na przeciwko siebie w kuchni.

Wady tego układu kuchennego

Czego nie zapewnia nam kuchnia w kształcie litery L? Należałoby powiedzieć, że tego typu układ ma jedną, poważną wadę. Może on sprawić, że na urządzenie swojej kuchni wydamy zdecydowanie więcej pieniędzy. W jaki sposób? Otóż te piękne i eleganckie, nowoczesne szafki narożne są zdecydowanie droższe od klasycznych. Niby tych szafek nie ma tak dużo, ale ich cena w niektórych przypadkach może powalać. Dlatego trzeba uważnie sprawdzać oferty, aby móc wybrać coś, czego cena będzie nas zadowalać. 

Comments are closed.

zobacz https://lamari.pl/usuwanie-zmian-skornych-w-lodzi-czy-warto-wykonac-zabieg-i-jakie-metody-sa-dostepne/ zobacz wiecje