W trakcie lata warto znaleźć miejsce, które pozwoli nam na odpoczynek z dala od zgiełku miasta czy hałasu. Nie musimy wyjeżdżać daleko – wystarczy odpowiednia aranżacja przydomowego tarasu! Krzesła z rattanu mogą okazać się hitem aranżacji, wystarczy zestawić je z odpowiednim stołem i dodatkami!

Jak zbudowane są krzesła z rattanu?

Rattanowe krzesła to prawdziwy hit ostatnich lat – są one oferowane w odświeżonej wersji, przez co doskonale wpisują się w najnowsze trendy. Krzesła z rattanu posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz wilgocią. Siedziska wykonane są z naturalnego rattanu, pozyskiwanego z upraw o zrównoważonym rozwoju. Takie działania sprawiają, że środowisko naturalne nie jest degradowane, a krzesła powstają w sposób etyczny i przemyślany. Meble ogrodowe wykonane z tego materiału doskonale wpisują się w wiele trendów: mogą być wykorzystywane zarówno na nowoczesnych tarasach, jak i przestrzeniach aranżowanych w stylistyce boho. Odpowiednia konstrukcja siedziska, jak i profilowanie oparcia sprawiają, że wypoczynek na tarasie nie będzie miał końca.

Krzesła z rattanu dopasowane do stołu

Decydując się na stworzenie strefy jadalnianej czy też kącika kawowego na tarasie, konieczne jest dopasowanie do krzeseł z rattanu odpowiedniego stołu. Letnia jadalnia doskonale prezentować się będzie ze stołem, w którym blat wykonany jest z naturalnego drewna. Takie stołu warto ozdobić wazonami z letnimi kwiatami. W przypadku kącika kawowego świetnym wyborem będzie stolik, w którym blat wykonano z jasnego drewna eukaliptusowego. Pozwoli to zachować wyjątkowy charakter miejsca wypoczynkowego i bliskość natury. Stół kawowy można ozdobić rattanowymi lampionami, które wieczorami rozświetlą przestrzeń i stworzą romantyczną atmosferę.

 

 

Comments are closed.