Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/dreambitches.org/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Kiedy budować dom z prefabrykowanych ścian betonowych? - Serwis informacyjny

Prefabrykowane ściany betonowe przyspieszają budowę domu. Betonowa ściana przygotowana w hali produkcyjnej jest gładka i można ją malować bez tynkowania czy nakładania na nią gładzi. Może być przygotowana od razu z warstwą ocieplenia i szczeliną dylatacyjną, oknami i drzwiami.

Betonowy dom w dwa miesiące – jak tego dokonać?

Gotowe kondygnacje murowanego domu powstają w fabryce. Dzięki temu na plac budowy przywożone są gotowe już moduły wraz z warstwą ocieplającą i z wstawionymi oknami oraz drzwiami.

Płyty ustawiane są za pomocą dźwigu. Łączenia ścian dokonuje się za pomocą pętli kotwiczących. Można też do tego celu wykorzystać zatrzaski dyblowe.

Ściany od razu są gotowe do pomalowania. Odlane fabrycznie bloki modułowe są gładkie. Odchodzi więc praca kładzenia gładzi na ścianach, równania ich oraz szpachlowania.

Jak wygląda praca na budowie domu z prefabrykowanych ścian betonowych?

Na miejscu budowy zachowany jest porządek. Nie ma betoniarek, gór piachu i worków z cementem. Nie trzeba zatrudniać dużej ilości murarzy, tynkarzy itd. Nikt nie musi męczyć się z dźwiganiem pustaków czy cegieł. Wszystko to przemawia za tym, aby wykorzystywać nowe metody budowlane i cieszyć się gładko posuwającą się budową.

Przy budowie z gotowych modułów skraca się niebotycznie czas, gdyż nie trzeba czekać na wysychanie betonu między cegłami. W tradycyjnej budowie taka czynność jest wręcz nieodzowna i trzeba co jakiś czas budowę przerywać i czekać, aż beton na stałe zwiąże cegły.

Co jest konieczne do zbudowania domu z gotowych betonowych elementów?

Aby móc postawić dom z gotowych modułów konstrukcyjnych konieczne jest wyrównanie terenu pod dom i przygotowanie do niego betonowej wylewki. Stanowić ona będzie warstwę podłogową do przyszłego domu.

Wielkie betonowe ściany budynku i ścianki działowe oraz stropy są bardzo ciężkie, liczone w setkach kilogramów sięgających tony i więcej. Dlatego są one przywożone na ciężarówkach, masywnych samochodach budowlanych.

Do ich ustawienia nie wykorzystuje się siły rąk budowlańców, a ramienia żurawia budowlanego. Dlatego na plac budowy musi wjechać także dźwig. Należy więc dobrze przekalkulować, czy zmieści się on pod drutami elektrycznymi, jeżeli takie przy drodze istnieją i aby dźwig mógł się przedostać na podwórko, musi pod nimi przejechać.

Czy zawsze uda się postawić dom modułowy?

Do wybudowania domu modułowego potrzebne jest dysponowanie całą zapłatą za budowę. Nie można jej podzielić na kilka serii, przerywając co kilka miesięcy budowę. Dom taki buduje się do dwóch miesięcy, dlatego musimy postarać się np. o kredyt, który od razu pokryje wszystkie koszty budowy.

Zanim zatwierdzimy plan konstrukcji domu, dobrze musimy przemyśleć układ drzwi i okien, ponieważ przy takim domu nie ma możliwości na przebudowę. Jeśli zdecydujemy się na małe okna, nie będzie już możliwości wymiany ich na większe, ani nie da się ich przesunąć w jeden bok, czy drugi, gdy dom już stoi w całości na placu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.

Comments are closed.

https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ Stolik pomocniczy na laptopa loft https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/