Pokój dziecka to bardzo ważne miejsce. Jest to królestwo malucha, w którym powinien czuć się bezpiecznie, i w którym będzie lubił przebywać. Ciekawe obrazy na ścianie to jeden ze sposobów na dekoracje ścian, która pozwolić stworzyć niesamowite wnętrze. Co warto umieścić na ścianach dziecinnego pokoju?

Naklejki na ścianę

Pokój dziecka powinien być kolorowy i radosny. Naklejki na ścianę pozwolą ożywić wnętrze i sprawić, że będzie wyjątkowe.

Naklejki na ścianę można przykleić również na szafie, biurku czy drzwiach wejściowych. Świetnie również będą wyglądały na suficie. Warto pamiętać, że można stworzyć całe kompozycje lub skoncentrować się na jednej, dużej naklejce.

W pokoju maluszka sprawdzą się wizerunki postaci bajkowych. W pokoju starszego chłopca można wykorzystać naklejkę rakiety, samochodu czy mapę świata. W pokoju dziewczynki świetnie będą wyglądały słodkie szczeniaki, dmuchawce czy tańcząca baletnica.

Radosne sentencje

W pokoju starszego dziecka piękną dekoracją ściany będą sentencje, cytaty czy radosne napisy. Warto do ich wykonania wykorzystać szablony liter i cyfr, które umożliwią stworzenie napisu w dowolnym rozmiarze. Można również wybrać czcionkę, która jest bardzo ważnym elementem dekoracji.

Szablony liter i cyfr mogą być wykonane z papieru lub plastiku. Na szablon liter i cyfr papierowy warto zdecydować się, gdy napis ma być krótki. Plastikowe szablony są idealne, by stworzyć całe sentencje.

Malowanie przy pomocy szablonów liter i cyfr nie jest trudne. Trzeba jedynie pamiętać, że za każdym razem szablon musi zostać umyty i wysuszony. W przeciwnym razie na ścianie powstaną brzydkie zacieki. Do malowania używamy pędzla szablonowego, gąbki lub wałka o krótkim i gęstym włosiu.

Szablony liter i cyfr można wykorzystać do stworzenia napisów nad łóżkiem dziecka, na największej, głównej ścianie pokoju czy nad biurkiem, gdzie dziecko często spędza czas.

Plakaty

Dekorując ściany pokoju dziecka warto również pamiętać o plakatach. Jest to współczesna forma obrazu, który idealnie sprawdzi się w pokoju małego dziecka, jak i nastolatka.

Plakaty bardzo dobrze prezentują się w antyramach lub delikatnych ramach czarnych lub białych. Ich dużą zaletą jest stosunkowo niski koszt. Dzięki temu, gdy tylko nasz maluch podrośnie, bez problemu wymienimy plakat na nowy.

W pokoju malucha świetnie będzie wyglądał plakat ze zwierzątkami, radosne balony czy kolorowe chmurki. U starszaka idealna będzie mapa świata ze zwierzętami, wesołe abecadło czy personalizowany plakat z dużym przymrużeniem oka.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony liter i cyfr.

Comments are closed.

https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ aszkubis.pl zobacz wiecje