Jak w prosty sposób zmienić klasyczną kuchnię w nowoczesne miejsce do przygotowywania pysznych posiłków? Podstawą powinna być odpowiednia kuchenka – wśród licznych propozycji największym zainteresowaniem cieszą się kuchenki indukcyjne. Aby móc z nich korzystać niezbędne okażą się garnki na płytę indukcyjną – co musimy o nich wiedzieć?

Garnki na płytę indukcyjną z różnorodnych materiałów

Nowoczesne garnki na płytę indukcyjną tworzone są dzisiaj z materiałów takich jak stal nierdzewna, żeliwo, ceramika czy teflon – wybór jest szeroki. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się stal – garnki na płytę indukcyjną tego typu odznaczają się wysoką odpornością na zarysowania, ścieranie, korozję czy wysokie temperatury. W przypadku garnków na indukcję bardzo ważne jest to, w jaki sposób zbudowane jest dno. W dnach garnków indukcyjnych wbudowany jest specjalistyczny dysk, którego rolą jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz, jak też szybsze gotowanie. Kupując garnki na płytę indukcyjną, warto zwrócić uwagę, czy ich dno jest idealnie płaskie – w przeciwnym razie może się okazać, że płyta nie będzie grzać. Jak rozpoznać garnki na płytę indukcyjną pośród innych produktów? Komplety garnków na indukcje oznaczane są cewką indukcyjną.

Garnki na płytę indukcyjną dopasowane do konkretnych potrzeb

Nowoczesne garnki na płytę indukcyjną są projektowane w taki sposób, aby wspierać codzienne gotowanie i przygotowywanie posiłków. Doskonałym przykładem są profilowane rączki oraz uchwyty, które dodatkowo nie przewodzą ciepła, przez co podniesione jest bezpieczeństwo użytkownika. Garnki uzupełnia się o doskonale przylegające pokrywki ze szkła hartowanego. Garnki posiadają także niewielkie lejki do zlewania wody czy sosów oraz wewnętrzne miarki, które pozwolą na precyzyjne odmierzanie płynów.

 

Comments are closed.

zobacz wiecej zobacz zobacz wiecje