Jeszcze kilkanaście lat temu Polacy masowo opuszczali nasz kraj i wyjeżdżali głównie na zachód w poszukiwaniu lepszych zarobków i jakości życia. Kraje takie jak Niemcy, Belgia, Holandia czy Austria nadal są ciekawymi kierunkami, ale już nie jest to, co było wcześniej. W Polsce jest nieco lepiej, dlatego niskie bezrobocie skłania osoby do poszukiwania pracy. Jednak ci, co nadal pracują za granicą lub dopiero co wyjechali, zobowiązani są do corocznego zeznania podatkowego. Przedstawiamy, jak wygląda cały proces na przykładzie Holandii i Austrii.

Rozliczenie podatku w Holandii. Dla kogo jest obowiązkowe?

Holenderski system podatkowy obowiązuje każdego, kto podjął się legalnej pracy na terenie tego kraju. Niedostarczenie zeznania podatkowego w terminie lub jego całkowity brak, będzie skutkował wysokimi karami finansowymi nałożonymi przez urzędników. Rozliczenie podatku Holandia wymaga od podatnika posiadania jednego z najważniejszych dokumentów – karty podatkowej jaaropgave. Wtedy staranie się o zwrot podatku jest możliwy. Sprawdzony partner, jakim jest biuro rozliczeń Holandia.org, pomoże Tobie odzyskać pieniądze, które trafią na konto nawet w 3 miesiące. Dla osób niezameldowanych w Holandii, data graniczna wysłania zeznania podatkowego przypada na dzień 1 lipca.

Zwrot podatku z Austrii – ulgi podatkowe powyższą kwotę zwrotu

Przy rozliczeniu podatku z Austrii warto pamiętać o przysługującym nam ulgach podatkowych. Do najpopularniejszych należą: ulgi z tytułu dojazdu do pracy, podróży między Polską a Austrią, ulga na dzieci oraz z tytułu podwójnego gospodarstwa domowego. Do osób, które wyjeżdżają do Austrii na 2 lub 3 miesiące, istotną kwestią będzie kwota wolna od podatku. Pracownicy nie odprowadzają go, gdy ich roczne zarobki wynoszą mniej niż 11 tys. euro. Chcesz wiedzieć więcej na temat zwrotu podatku z Austrii? Wejdź na https://holandia.org/zwrot-podatku/austria/ i skorzystaj z pomocy doradców podatkowych Holandia.org!

 

Comments are closed.