Nie ma symbolu bardziej kojarzonego ze związkiem małżeńskim niż złote obrączki. Biżuteria tego typu to ponadczasowa ozdoba, ale też jasny znak zobowiązań danej osoby. Kupno obrączek przed ślubem może być nieco kłopotliwe – wynika to z olbrzymiej oferty oraz ilości produktów, dostępnych na rynku. Jakie złote obrączki kupić?

Złote obrączki o konkretnej próbie

Przygotowując się do kupna obrączek, przede wszystkim warto wiedzieć, że biżuteria tego typu różnić się będzie rodzajem próby. Próba to nic innego jak sposób na określenie ilości złota w stopie – najchętniej wybieraną próbą jest próba 585, która oznacza, że w stopie znajduje się 58% czystego złota. Tworzenie stopów jest istotne przez wzgląd na jakość i trwałość biżuterii: czyste złoto jest metalem względnie plastycznym, przez co konieczne jest uzupełnienie go domieszkami innych metali, aby wzmocnić konstrukcję biżuterii. Bez trudu znaleźć można również złote obrączki o próbie 750, w której czyste złoto stanowi 75% stopu. Analogicznie, możliwe jest znalezienie biżuterii nieco tańszej, w której złota jest mniej, np. stopy 375 czy 500.

Złote obrączki klasyczne i nowoczesne

Jakie złote obrączki wybrać, aby cieszyć się ich widokiem każdego dnia? Oryginalne propozycje znaleźć można na stronie savicki.pl – projektanci proponują klasyczne i nowoczesne obrączki, wykonane zarówno ze złota, jak i platyny czy tytanu. Drugim istotnym faktem jest to, że obrączki mogą mieć różne kolory: złoto dostępne jest w kolorze żółtym, czarnym, białym czy różowym, co pozwala na wybranie biżuterii dopasowanej do gustu. Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowanie w obrączkach diamentów oraz innych kamieni szlachetnych. Obrączki mogą mieć wykończenie lśniące, satynowe lub matowe. Często też łączy się dwa sposoby wykończenia.

Comments are closed.

548.org https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://kerganos.com/cellulit-dlaczego-sie-pojawia-i-jak-z-nim-walczyc/