Stolarka drewniana i plastikowa znana jest już od wielu lat. Na przestrzeni lat przeszła ogromną transformację. Współczesne okna nie przypominają tego, co dostępne w sklepach było jeszcze kilkanaście lat temu. Nie ma się czemu dziwić, że tak trudno znaleźć odpowiedź na pytanie odnośnie tego, który produkt jest lepszy – okna drewniane czy plastikowe.

Drewno – naturalny materiał na okna

Mówiąc wprost – natura się ceni. Nie ma się więc czemu dziwić, że stolarka drewniana jest taka droga. Tylko że wraz z ceną idzie wysoka jakość, dzięki czemu żaden inwestor nie będzie żałował zakupu takich właśnie okien. Nie można zresztą zapomnieć o tym, że to właśnie drewno obecne jest na rynku stolarki okiennej już od wielu, wielu lat. Plastik przyszedł zdecydowanie później. Okna drewniane czy plastikowedecydując się na pierwszy materiał otrzymuje się nie tylko jakość, ale również prestiż i elegancję, która to na tle całej elewacji prezentować się będzie w oszałamiający sposób.

Okna drewniane czy plastikowe – polichlorek winylu

Okna PCV to jednak najpopularniejszy typ produktów, jakie można spotkać we współczesnych budynkach. Dlaczego? Chociażby dlatego, że ich cena jest przyjaźniejsza dla oka. Przy czym należy zaznaczyć, że i ich jakość jest równie dobra. Wręcz porównywalna do drewna, więc nie trzeba mieć obaw, że samoistnie wybiera się coś zdecydowanie gorszego. Może w swoim wyglądzie nie są tak reprezentatywne, ale i tak pod względem estetyki, są w stanie dopasować się wyglądem do każdego budynku. 

 

Comments are closed.

https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ https://holard.net/znamiona-skorne-czy-nalezy-je-usuwac/ https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-przegladu-technicznego-samochodu/