Decydując się na stworzenie strefy wypoczynkowej we własnym ogrodzie przede wszystkim skupiamy się na meblach i dodatkach. Kupując niezbędne wyposażenie pamiętajmy również o tym, jak ważne są parasole ogrodowe. Nowoczesne parasole ogrodowe nie tylko stworzą dla nas strefę cienia w najbardziej upalne dni, ale też pozwolą na podniesienie estetyki otoczenia. Jaki parasol wybrać?

Parasole ogrodowe wykonane z trwałych materiałów

Decydując się na parasole ogrodowe przede wszystkim zwracajmy uwagę na wielkość czaszy – projektanci i producenci proponują nam modele w których czasza może mieć nawet 4 metry długości boku lub 3,5 metra długości średnicy. Tak duże czasze dają możliwość zacienienia dużego obszaru, co przełoży się na nasz komfort. Parasole ogrodowe dostępne są w różnorodnych opcjach: z nogami centralnymi czy bocznymi, do wkopania w ziemię lub tez do postawienia na tarasie. Wybierając konkretny model zwracajmy uwagę na ilość punktów regulacji – od nich zależeć będzie łatwość użytkowania parasola oraz precyzja doboru kąta padania cienia. 

Jak konstruowane są parasole ogrodowe?

Parasole ogrodowe projektuje się w taki sposób, aby użytkownicy nie mieli problemów z ich użytkowaniem oraz by były one zabezpieczone przed działaniem wilgoci czy zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Czasze tworzone są z tkanin technicznych powleczonych poliuretanem. Taka tkanina jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, osiadaniem kurzu czy płowieniem. Dodatkowo o prawidłową pozycję tkaniny dbają sprężyny naciągowe. Stelaż parasola wykonany jest z aluminium malowanego proszkowo – tworzywo to zabezpieczone jest przed korozją, odkształcaniem. Stelaż osadzony jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji wokół jej osi. Jest to jeden z wielu punktów regulacji.

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/progi-zwalniajace/ zobacz wiecje https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/