Chcąc zmienić nudne, typowe wnętrze najczęściej sięgamy po obrazy, plakaty, ramy, albo lustra. Chętnie też wywołujemy zdjęcia w przeróżnych formatach by umieścić je na pustej ścianie. Surową aurę wzbogacamy z kolei lampkami i kwiatami doniczkowymi.

Stosunkowo niedużo osób zna potencjał naklejek ściennych, może ten tekst przybliży wam ów temat.

Naklejki ścienne – dekoracje godne uwagi

Z pewnością zastanawiacie się co takiego niezwykłego jest w naklejkach, które przykleić można na ścianę? Za główną zaletę uważamy łatwość ich mocowania. Nie potrzebna jest do tego pomoc fachowca, więc na własną rękę, bez dodatkowych kosztów możesz diametralnie zmienić swój dom. Czy to nie cudowne?

Naklejki wykonane są z najwyższej klasy surowców, co gwarantuje ich trwałość i odporność na wodę. Zarówno folia, jaką powleczone są dekoracje ścienne, jak i klej posiadają wodoodporne właściwości. Ułatwia to utrzymanie higieny, bowiem czyszczenie ich nie sprawia żadnych problemów.

Przygotowanie powierzchni przed naklejeniem

Na początek konieczne jest przygotowanie ściany pod naklejkę. Najlepiej będzie się ona trzymać na zagruntowanej powierzchni pokrytej farbą akrylową. Inne farby, przykładowo takie z domieszką lateksu mogą zmniejszyć trwałość produktu, ale montaż jest nadal możliwy. Najważniejsze jest by zadbać, aby miejsce, na którym zdecydujemy się umieścić naklejki ścienne było gładkie i pozbawione pęknięć.

Warto w tym miejscu dodać, iż oprócz ozdabiania ścian naklejki świetnie wyglądają też na płaskich powierzchniach mebli, czy niektórych sprzętów elektronicznych. Ponadto specjalnie do tego przeznaczone samoprzylepne formy można także przykleić na podłogę.

Jak przymocować taką dekorację?

Mocowanie naklejki na ścianie jest dziecinnie proste i nie wymaga posiadania jakiejś szczególnej wiedzy czy umiejętności. Wystarczy skupienie, dokładność i ewentualnie asysta drugiej osoby.

Początkowo naklejka znajduje się na podkładzie. Dociskając ją do folii transportowej przez dłuższy czas przy użyciu szmatki lub innego narzędzia spowodujesz, że przeniesie się ona nań bez większych komplikacji. Zadbaj by usunąć wszystkie powstałe pęcherzyki powietrza poprzez nacisk.

Gdy naklejka ścienna znajduje się już na folii delikatnie odklej ją od podkładu i umieść w uprzednio wyznaczonym miejscu na ścianie. Teraz powtórz czynność i dokładnie przyciśnij w każdym miejscu dekorację. Jest to niezwykle istotne, bowiem jeśli pominiesz tę część, możesz przez nieuwagę zniszczyć wzór. Na koniec zdejmij folię transportową i wraz z rodziną podziwiaj efekty swojej ciężkiej pracy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k134,pluszowe-naklejki-scienne.html.

Comments are closed.

zobacz wiecje https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/